IT - ItalianoEN - EnglishDE - DeutschFR - FrançaisPT - PortugueseDK - DanskNO - NorwegianRO - RomanianSK - SlovakSV - SvenskaFI - Finnish


 

Адвент — час очікування 

Святий Апостол і Євангеліст Йоан, в книзі Одкровення, порівнює Христа і Церкву до наречених. Церква, Обручниця Христа, постійно очікує свого Божественного Нареченого. Впродовж багатьох століть, вибраний Богом Ізраїльський народ, з таким великим прагненням очікував Спасителя. Ізраїльтяни сподівалися, що Бог прийде їм на допомогу і визволить їх від ворогів. Через пророків вони отримували підтвердження своїх сподівань, від них вони чули пророчі слова про Месію, "Божого Помазаника".

Церква духовно єднається з ізраїльським народом, що очікував на Месію. В Адвенті, читаються тексти зі Старого Завіту, які пророче говорять про очікуваного ізраїльським народом Месію — Спасителя. Християни розпізнають Месію в Ісусі Христі, Божому Сині, втіленому заради нашого спасіння. Саме Він є "Помазаник Божий", "Син Давида", "Цар Ізраїля".

Адвент духовно єднає нас з очікуванням усієї Церкви на Друге Пришестя Христа, що було таке ж живе у первісній Церкві, яка часто у своїй літургії молилась про повернення Ісуса, закликаючи: «Мараната!», що у перекладі з єврейської означає: "Прийди, Господи!"

Літургійні тексти, запалюють в нас прагнення швидшого повернення Господа. Той, хто любить Ісуса, не може боятись Його приходу, адже Його пришестя має розпочати вічний небесний весільний бенкет Христа і Церкви.

Отже, Адвент є часом подвійного очікування:

  • очікування відзначення історичної події Різдва Христового

  • та очікування Другого Пришестя Ісуса у небесній славі наприкінці світу.

Рорати

Так звуться ранкові Служби Божі на честь Пресвятої Діви Марії, що правляться впродовж Адвенту. Свою назву вони отримали від першого слова латинської антифони на вхід, котра співалась на початку Євхаристії: "Rorate, caeli, desuper et nubes pluant justum" (Спустіть з висот росу, небеса, хмари хай проллються Праведним), що є парафразою вірша 45, 8 з книги пророка Ісаї та натяком   на земний прихід Божого Сина.

Роратня Служба Божа зазвичай правиться на світанку, що вказує на наше приготування і нашу готовність на прихід Ісуса. Починається у темряві, лише при світлі свічок або лампад, котрі тримають вірні на знак свого очікування приходу Господа. При вівтарі запалюють велику свічку, яка символізує присутність і молитву Пресвятої Діви Марії. Щоб підкреслити радість очікування разом з Марією приходу Господа, на роратній Святій  Месі співають гімн — "Слава во вишніх Богу!" Це допомагає нам усвідомити, що Той, кого ми чекаємо, вже присутній серед нас.

Особливий характер мають рорати за участю дітей, що йдуть зі священиком у процесії світла, зі своїми свічками або лампадами. Участь у роратах є досконалою нагодою духовного приготування до урочистості Різдва Христового.

Адвентний вінок

Приблизно 150 років тому, у Церкві вкоренився звичай, під час Адвенту ставити адвентний вінок. У колі, яке прикрашене зеленими гілками, ставлять чотири свічки, які символізують чотири неділі Адвенту. Свічки можуть мати фіолетовий колір (це — колір цього літургійного періоду), а третя з них — рожева, оскільки третя неділя Адвенту зветься "Gaudete", тобто "Радійте"  і вказує, що пройденого половину часу приготування. Назва походить від першого слова другого читання з листа Апостола Павла до Филип'ян, в якому Павло закликає християн до радості. Свічки можуть бути і не кольорові, їх запалюють таким чином: у першу неділю Адвенту запалюють одну свічку, у другу неділю — дві, і так далі. Адвентний вінок символізує спільноту Церкви, що у любові та радості очікує свого Господа.

 

 

3IT - ItalianoEN - EnglishDE - DeutschFR - FrançaisPT - PortugueseDK - DanskNO - NorwegianRO - RomanianSK - SlovakSV - SvenskaFI - Finnish | IT - ItalianoEN - EnglishDE - DeutschFR - FrançaisPT - PortugueseDK - DanskNO - NorwegianRO - RomanianSK - SlovakSV - SvenskaFI - Finnish