IT - ItalianoEN - EnglishDE - DeutschFR - FrançaisPT - PortugueseDK - DanskNO - NorwegianRO - RomanianSK - SlovakSV - SvenskaFI - Finnish


Неділя радості (Laetare)
IV Неділя Великого Посту

 

    Четверта Неділя Великого Посту в літургії Церкви займає особливе місце. Вона називається «Неділею радості» - Laetareac. радіти). Назва походить від перших слів антифони на вхід цієї Св. Меси:

      Lætáre, Ierúsalem, et convéntum fácite omnes qui dilígitis eam: gaudéte cum lætítia, qui in tristítia fuístis: ut exsultétis et satiémini ab ubéribus consolatiónis vestræ.

    Радуйтеся з Єрусалимом і веселіться, ви всі, заради нього, що Його любите! Возрадуйтеся з ним радістю всі, що за нього журилися, щоб могли впиватись і розкошувати багатством Його слави.

     В цей день, священик може одягнути орнат (ризи) рожевого кольору. Рожевий колір (фіолетовий змішаний з білим) означає радість (білий) в часі покаяння (фіолетовий), є хвилиною перепочинку в часі покутного періоду та заповідає наближення часу радісного святкування Пасхи. Тільки в цю неділю, вівтар прикрашається квітами. В інші дні Великого Посту, як знак покути і навернення – вівтар не прикрашається. В часі Великого Посту – «прикрашати» вівтар маємо ми своїми ділами милосердя і покутними вчинками, котрі складаємо на вівтарі поруч з жертовними дарами - хлібом і вином. Винятком є тільки IV Неділя Великого Посту.

дк. Яцек Ян Павловіч

 

 

 
IT - ItalianoEN - EnglishDE - DeutschFR - FrançaisPT - PortugueseDK - DanskNO - NorwegianRO - RomanianSK - SlovakSV - SvenskaFI - Finnish | IT - ItalianoEN - EnglishDE - DeutschFR - FrançaisPT - PortugueseDK - DanskNO - NorwegianRO - RomanianSK - SlovakSV - SvenskaFI - Finnish