Назарет - місто Благовіщення

Назарет - місто Благовіщення і місце, де минуло дитинство Христа, лежить на пагорбах Нижньої Галілеї. Тут розташований Храм Благовіщення - найбільший на Близькому Сході собор, помітний ще при під'їзді до міста і належить Ордену францисканців. Він був зведений і освячений в 1969 р.

     

За переказами тут жила Діва Марія, коли Ангел повідомив їй Добру Новину. Грот, в якому, як стверджується, був її будинок, знаходиться на нижньому рівні храму.

      

Внутрішній простір храму заповнено чудовими мозаїками, творами мистецтва і керамічними барельєфами, пожертвувані католицькими громадами з усього світу.

Храм має Нижню та Верхню церкви, в останній з яких вражає величезна мозаїка “Тріумф Вселенської Церкви”.

 

 

 

Вражає і менша мозаїка — образ Зарваницької Богородиці, оточений двома постатями в гуцульських строях та візерунками. Поруч різні народи світу помістили зображення чудотворних ікон Матері Божої зі своїх країв. Можна тут побачити колоритних темношкірих Мадонн африканців та азіатів, Діву Марію американців у білому капелюсі.

Трохи далі знаходиться Фонтан Діви (греко-православна церква Архангела Гавриїла), де, за переказами, архангел Гавриїл вперше з'явився Діві Марії. Ця мальовнича церква, інтер'єр якої вкритий фресками, була побудована в XVII ст. на місці Фонтану Діви Марії. Православні християни вважають, що саме тут сталося Благовіщення: в стародавньому Назареті був тільки одне джерело питної води, і Діва Марія могла брати воду тільки тут.

Галілея багата пам'яттю про проповідях Ісуса. Жодне паломництво не може вважатися повним без відвідування святих місць, куди ходив і проповідував Ісус.

Для віри християнина, хто цікавиться своїми духовними коренями, має першорядне значення те, що Ісус провів більшу частину своєї молодості в Назареті і те, що вісім з його 11 чудес відбулися саме в Галілеї.

Вчені, які ретельно вивчали Новий Завіт, призводять переконливу статистику, згідно з якою близько 83 відсотків усіх здійснених Ісусом чудес, згаданих у Біблії, було скоєно в районі Галілеї.
IT - ItalianoEN - EnglishDE - DeutschFR - FrançaisPT - PortugueseDK - DanskNO - NorwegianRO - RomanianSK - SlovakSV - SvenskaFI - Finnish | IT - ItalianoEN - EnglishDE - DeutschFR - FrançaisPT - PortugueseDK - DanskNO - NorwegianRO - RomanianSK - SlovakSV - SvenskaFI - Finnish