IT - ItalianoEN - EnglishDE - DeutschFR - FrançaisPT - PortugueseDK - DanskNO - NorwegianRO - RomanianSK - SlovakSV - SvenskaFI - Finnish


Що таке відпуст?

 

   

     Відпуст – це прощення Богом тимчасової кари за гріхи, вже відпущені, що до провини. Християнин, котрий чинить гріх, в таїнстві покаяння отримує прощення провини, а залишається ще так звана "тимчасова кара". Прощення тимчасової кари окреслюється терміном “відпуст”. Щоб його отримати, людина повинна позбутися в серці привязаності до будь-якого гріха та виконати назначену священиком покуту. Хтось може сказати: покутні вчинки, ну добре, це можна виконати, але позбутися привязаності до гріхів? Це неможливо! Відомо ж, що людина є грішною і які б вона декларації не підписувала, і так раніше чи пізніше згрішить. Так, це правда, але йдеться про намір! І цей намір, є моїм прагненням більше не грішити, не шукати задоволення в гріхові. Бог це бачить і цінує.

     Проблема полягає в тому, що багато людей сьогодні не розуміють поняття “кари” або розуміють їх в правовому значенні. Тому теологія прагне говорити про “дочасні наслідки гріха” ніж про “кару”. Щоб краще наблизити розуміння проблеми провини і кари, наведу такий приклад. Батько купив для своєї малої донечки ляльку, яка їй дуже подобалася і яку дуже хотіла. До того ж, лялька була недешевою. Дитина раділа подарунку, так як може радіти дитина. На жаль, через неуважність лялька поломалася, дитина плаче, а батько теж нервує, бо, щоб купити цю ляльку з любові до доньки, він пожертвував чимось іншим. Провиною дитини є її неуважність, невміння шанувати працю батьків. Батько любить свою дитину і пробачає їй. Залишається кара. Карою для дитини є те, що лялькі вже немає і немає чим гратися. Дитина страждає, відчуває наслідки своєї неуважності. Батько бачить це страждання, бачить жаль і через деякий час, купляє нову ляльку. І це, власне, є відпуст.

     Відпуст буває частковий та повний, в залежності від того, чи звільняє від дочасної кари повністю чи частково. Святіший Отець Павло VI відмінив відпусти, які визначалися конкретним часом (напр., кількістю днів або років), бо у вічності немає часу. Вірний може отримати частковий або повний відпуст лише за себе або пожертвувати його за померлого, але за нікого із живих, бо кожна людина сама може перемінити своє життя і виконати умови, які вимагаються для отримання відпусту. Повний відпуст можна отримати лише один раз протягом дня, окрім тих, що знаходяться перед лицем смерті, а часткові відпусти можна отримувати протягом одного дня багаторазово. Для отримання повного відпусту вимагається виконати три умови:

  • 1. сакраментальна сповідь (стан освячуючої благодаті);

  • 2. св. Причастя;

  • 3. молитва в намірі Святішого Отця.

     При виконанні третьої умови часто виникають непорозуміння з її інтерпретацією. Йдеться тут про молитву в інтенції, яку Святіший Отець визначає на кожен місяць, а не в інтенції особи Папи (напр., про його здоров’я). Вистачить помолитися Отче наш і Радуйся, Маріє.

 

 

 

3IT - ItalianoEN - EnglishDE - DeutschFR - FrançaisPT - PortugueseDK - DanskNO - NorwegianRO - RomanianSK - SlovakSV - SvenskaFI - Finnish | IT - ItalianoEN - EnglishDE - DeutschFR - FrançaisPT - PortugueseDK - DanskNO - NorwegianRO - RomanianSK - SlovakSV - SvenskaFI - Finnish