IT - ItalianoEN - EnglishDE - DeutschFR - FrançaisPT - PortugueseDK - DanskNO - NorwegianRO - RomanianSK - SlovakSV - SvenskaFI - Finnish


 

 

Пoпільна середа

Перший день Великого Посту. Рухоме церковне свято, припадає на різні дати року, в прямій залежності від дати Великодня за григоріанським календарем. Триває 46 днів (40 день, не рахуючи неділь) до початку Служби Божої Вечері Господньої, у «Великий Четвер».

Великий Піст є часом покаяння, очищення, навернення і духовного зростання. Крім того, католикам рекомендовано утримуватися від шкідливих звичок, розважальних заходів, приділяти більше часу молитві, читанню духовної літератури, відвіданню Богослужінь і справам милосердя.

Традиційно, в Попільну Середу, вірні беруть участь в Богослужінні, під час якого священик посипає їхні голови попелом зі спалених гілок, що були посвячені у Вербну неділю. Священик промовляє тоді слова: Покайтеся і віруйте в Євангеліє або Пам'ятай, що ти порох, і до пороху вернешся. Попіл символізує нетривалість людського життя і смиренність, а також внутрішню переміну людини і очищення.

Католицька Церква розрізняє поняття "піст" і "утримання від м'яса". Утримання від м'ясної їжі обов'язково у всі п'ятниці року, крім великих свят. У Попільну середу і страсну П'ятницю, Церква наказує віруючим дотримуватися суворого посту — в цей день не можна їсти м'ясо, а пісну їжу можна їсти тільки один раз в день досита.

У випадку, коли хтось не може дотримуватися необхідних приписів, Церква дозволяє інакше провести дні покаяння. При всій важливості тілесного посту, є ще більш важливими справи милосердя і молитва.

 
IT - ItalianoEN - EnglishDE - DeutschFR - FrançaisPT - PortugueseDK - DanskNO - NorwegianRO - RomanianSK - SlovakSV - SvenskaFI - Finnish | IT - ItalianoEN - EnglishDE - DeutschFR - FrançaisPT - PortugueseDK - DanskNO - NorwegianRO - RomanianSK - SlovakSV - SvenskaFI - Finnish