IT - ItalianoEN - EnglishDE - DeutschFR - FrançaisPT - PortugueseDK - DanskNO - NorwegianRO - RomanianSK - SlovakSV - SvenskaFI - Finnish


Урочистість Всіх Святих

 

1 листопада Римсько-Католицька Церква святкує День Всіх Святих, а наступного дня — Спомин Всіх Померлих Вірних. У цей день в Україні, не лише серед римо-католиків, а й представників інших конфесій, закоренилася традиція відвідин могил родичів та відправлення панахид.

    Вшанування святих у Церкві бере свій початок разом із культом перших мучеників християнської ери. На початку християни відзначали "день народження для неба" (dies natalis), тобто день мучеництва поодиноких християн. Зазвичай, цей день співпадав з днем поховання. За загальноприйнятим тоді звичаєм, при гробах померлих з родини, відбувалася трапеза. У випадку християн цією трапезою було звершення Євхаристії.

      Значне збагачення літургійних календарів споминами мучеників (dies natalis) спричиняється до того, що у ІІІ-ІV ст. виникає окреме свято всіх Мучеників, оскільки протягом Літургійного року було вже неможливо згадати усіх відомих і безіменних християн, які пролили кров заради Господа  та Його Євангелія.

    Від VII століття,  урочистість Всіх Святих святкувався 13 травня, в день освячення Папою Боніфатієм IV (608 р.) на честь Діви Марії та Святих Мучеників, колишнього язичницького  святилища, побудованого на честь незнаних богів (Panteon), шанованих у Римській імперії.

Папа Григорій VІІ (1073-1085) остаточно скасовує святкування цього свята 13 травня, пов’язане з посвяченням Пантеону і переносить його на день 1-го листопада.

    Культ Святих примножує честь Господу Бога. Святих шануємо з огляду на Господа Бога, якого вони "репрезентують".  Через вшанування святих, ми випрошуємо благодаті і віддаємо пошану  Богові. В різному ступені Церква віддає пошану святим. На перше місце ставить Пресвяту Діву Марію, потім святого Йосипа і Іоанна Хрестителя, далі Апостолів, серед  яких Святі Петро і Павло мають привілейоване місце. А далі найчастіше місцеві святі, які відбирають особливу пошану: в ордені, в народі, в державі чи в Дієцезії, котрі прославили себе мучеництвом за віру або незвичайною чеснотою.

    Східна Церква також відзначає свято Всіх Святих. За давньою традицією, що сягає ІV-V ст., Всіх Святих східні християни згадують у Літургії в першу неділю після П’ятидесятниці. Таким чином підкреслюється особливий зв’язок святості з дією Святого Духа в людських серцях. На наступний день після свята Всіх Святих, Західна Церква вшановує пам’ять померлих.

 

 

3IT - ItalianoEN - EnglishDE - DeutschFR - FrançaisPT - PortugueseDK - DanskNO - NorwegianRO - RomanianSK - SlovakSV - SvenskaFI - Finnish | IT - ItalianoEN - EnglishDE - DeutschFR - FrançaisPT - PortugueseDK - DanskNO - NorwegianRO - RomanianSK - SlovakSV - SvenskaFI - Finnish