IT - ItalianoEN - EnglishDE - DeutschFR - FrançaisPT - PortugueseDK - DanskNO - NorwegianRO - RomanianSK - SlovakSV - SvenskaFI - Finnish


   

 

 Закривання полотном хреста

В Католицькій Церкві, V неділя Великого Посту розпочинає період роздумів над стражданнями Ісуса Христа. Літургійні тексти вказують на Його терпіння і смерть. Від цієї неділі хрести закриваються полотном, є старовинною християнською традицією.

В перших віках і до середньовіччя (і до сьогоднішнього дня), хрест був знаком перемоги над терпінням і смертю. Христос на хресті був живий, одягнений в одяг царський або священика. В дні, особливих розважань над смертю Ісуса, цей переможний хрест закривали полотном і відкривали тільки під час Літургії Страсної П’ятниці, в момент Спасительної перемоги Христа на хресті. 

 Таке було первинне значення цього жесту. Потім, коли середньовіччя дало нам хрест з терплячим Ісусом, з виразами болю і терпіння, практика закривання хреста і на далі залишилася, хоча і не було протиріччя з літургією. Літургія говорить про терпіння і терпіння показане на хресті. Але Церква залишила звичай закривати хрест з терплячим Ісусом, щоб ще міцніше підкреслити, що терпіння Христа і Його смерть - це таємниця.

Також, закриття хреста має конкретне психологічне і душпастирське значення. Те, нa що дивимось щоденно – стає звичним і перестає впливати. Так само є і з хрестом. Ми не звертаємо на нього уваги, хоча бачимо його в церкві, є в наших будинках. Тільки коли його закриваємо, помічаємо нестачу цього знаку нашої віри і спасіння. Таким чином Церква прагне нам нагадати, що Пасхальні свята вже  близько і що потрібно за Христом нести хрест нашого життя.

 

 

 
IT - ItalianoEN - EnglishDE - DeutschFR - FrançaisPT - PortugueseDK - DanskNO - NorwegianRO - RomanianSK - SlovakSV - SvenskaFI - Finnish | IT - ItalianoEN - EnglishDE - DeutschFR - FrançaisPT - PortugueseDK - DanskNO - NorwegianRO - RomanianSK - SlovakSV - SvenskaFI - Finnish